KONKURS RECYTATORSKI

31 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski w ramach realizowanego przez grupę Motylków Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ph. ,,Co słonko widziało - na dziecięce kłopoty... Brzechwa,,. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były panie Ewa Szewczyk i Dagmara Chojan.          W konkursie wzięło udział 20 dzieci:                  z oddziałów przedszkolnych w Tarzymiechach, Tarnogórze Kolonii, Orłowa Drewnianego, Niepublicznego Przedszkola dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie oraz Samorządowego Przedszkola w Izbicy. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie talentów aktorskich dzieci oraz integracja środowisk przedszkolnych. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali ciekawe interpretacje utworów Brzechwy. Występy dzieci oceniało jury w składzie: Pan Jerzy Lewczuk Burmistrz Miasta i Gminy Izbica, Pani Aneta Kister-Kiełb Dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty    w Izbicy, Pani Edyta Kurek Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Izbicy.

Laureaci konkursu:

I miejsce Jagoda Kuś Oddział Przedszkolny      w Orłowie Drewnianym

II miejsce Kornelia Bodak Samorządowe Przedszkole w Izbicy

III miejsce Aleksandra Szuryga Samorządowe Przedszkole w Izbicy

Wyróżnienia:

Katarzyna Komada i Kacper Kaluźniak Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie

Łucja Pawlak Oddział Przedszkolny                  w Tarnogórze Kolonii

Adam Zych i Zofia Marczewska Samorządowe Przedszkole w Izbicy

Laureaci otrzymali nagrody a pozostali uczestnicy dyplomy i upominki za udział         w konkursie. Dla wszystkich uczestników był słodki poczęstunek.

Sponsorzy Konkursu: Bank Spółdzielczy          w Izbicy, Supermarket Stokrotka w Izbicy, Honorata Smyk Mobilny Zakład Fryzjerski        w Orłowie Drewnianym, Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna ,,Adam".

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania.

Data dodania: 2023-04-02 20:17:46
Data edycji: 2023-04-04 08:10:49