Odwiedzamy Literkowo - poznaliśmy literkę s, S

Odwiedzamy Literkowo -  poznaliśmy literkę  s, S

Na zajęciach dydaktycznych wybraliśmy się w odwiedziny do Literkowa poznając literkę S,s na postawie wyrazu: SMOK.

Poznaliśmy legendę o Smoku Wawelskim. Układaliśmy model wyrazu smok z głosek, samogłosek i spółgłosek. Następnie modelowaliśmy schemat litery z drucików kreatywnych. Pracowaliśmy w ćwiczeniak szukając nowo poznanej literki na balonikach. Bawiliśmy się z chustą animacyjną,powtarzając nazwy pór roku - kojarzyliśmy nazwę pory roku np.styczeń z barwą : zima - kolor niebieski ,biały. Wykonaliśmy napis ,,smok" malując  napis, a wnim kolejne literki, które już znamy i umiemy  przeczytać. Wylepialiśmy kulkami z plasteliny literę S. Wszystkie dzieci  pięknie wykonały swoje prace. Oto efekty naszej pracy:

Data dodania: 2023-01-10 17:24:18
Data edycji: 2023-01-11 16:01:35