Projekt EkoFlow w naszym Przedszkolu

„EkoFlow” to projekt społeczny, realizowany przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z teorii".
Projekt ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej w społeczeństwie. Młodzież stworzyła scenariusze zajęć o tematyce ekologicznej, dzięki którym, edukuje dzieci w kilku obszarach tj.  odpowiedzialnym gospodarowaniu odpadami, gospodarki w obiegu zamkniętym, odnawialnych źródłach energii, roli zwierząt w przyrodzie, zmianach klimatycznych, znaczeniu mórz i oceanów oraz lasów a także o znaczeniu wody na Ziemi.
Przedstawicielki zespołu EkoFlow czyli Gabrysia i Ela przeprowadziły dla naszych podopiecznych zajęcia o tematyce: Pszczoły - w świecie barwnych kwiatów i pszczelej pracy.
Dzieci nie tylko miały okazję zdobyć cenne informacje na temat ochrony środowiska, ale także zyskali motywację do prostych działań, dzięki którym mogą przyczynić się do ochrony naszej planety. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję i zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych projektu po dawkę praktycznej wiedzy na temat ochrony środowiska:

Facebook: EkoFlow
Instagram: ekoflow.projekt
TikTok: ekoflow.projekt

W ramach projektu organizujemy w przedszkolu zbiórkę dla schroniska dla zwierząt: karmę, akcesoria, koce do 5 kwietnia 2024 r. Zapraszamy do współpracy.
Data dodania: 2024-03-22 13:36:35
Data edycji: 2024-03-22 13:39:48